Audyt SEO – lifeparty.pl 1 komentarz


Serwis lifeparty.pl, którego główną tematyką jest muzyka klubowa wymaga kilku istotnych poprawek optymalizacyjnych. Serwis przez kilka miesięcy cieszył się dużą popularnością, jednak i na niego nadszedł czas – ruch drastycznie spadł.
Automatyczne obniżenie pozycji.
Strona spadła na wiele zapytań, czyli jej ogólna ocena została obniżona. Rzut oka na zewnętrzne linki prowadzące do serwisu wskazuje, że nic szczególnego się nie stało. Webmaster głównie linkuje swoje serwisy wzajemnie, ale nie widać nadużyć w postaci „spamerskich blastów”, itp. Zresztą, to w tej chwili jest nieistotne.
Audyt SEO jest pracochłonnym zajęciem, które wymaga wiedzy, czasu oraz narzędzi. Na potrzeby tego serwisu wykorzystałem około 20% zasobów, które normalnie stosuję podczas komercyjnego audytu.

Strona główna.
Tytuł strony jest na granicy nadużycia. Do skrócenia o 30%. Title na podstronach wymaga osobnego, obszernego objaśnienia, w skrócie – do poprawy.

Meta tagi są zdublowane.
Ponad 100 linków wewnętrznych ze strony głównej.
Treść ze strony głównej jest powielona


Wpisy również – http://goo.gl/2t13d


Plik robots – praktycznie pusty


A propos ostatniego wpisu: co mają wnosić takie strony wartościowego – http://www.lifeparty.pl/tag/south-sounders/ ?
http://www.lifeparty.pl/2012/03/30/ ?
http://www.lifeparty.pl/tag/granowiec/ ?
Analizując zaindeksowane strony widać, że powielanie identycznych treści ma charakter masowy.
Idąc dalej, parametr site: ujawnia nam kolejne złamanie wytycznych dla webmasterów – indeksowanie wyników wyszukiwania:

 

Często są to wyniki puste, bez żadnej treści:

 

(status strony 200)

Jak widać, nawet zastosowanie tak dobrego skryptu jak WordPress nie daje gwarancji uniknięcia błędów. Indeksowane są wyniki wyszukiwania, podstrony bezwartościowych tagów, a każdy wpis (jego zajawka) dublowana jest kilkukrotnie – przez tagi, daty, archiwum, itp.
Komercyjny audyt SEO zawiera dokładny opis stanu serwisu, wskazanie błędów (ze wskazaniem powiązanych informacji z pomocy Google) oraz co najmniej jedno rozwiązanie każdego problemu. Jest to dokument, który pozwoli uzyskać wysokie pozycje na wiele niszowych fraz (zależnie od zawartości tekstowej serwisu), a w połączeniu z profesjonalnym pozycjonowaniem – także pozycje na konkurencyjne frazy. Jeśli koszt wykonania audytu wydaje się wysoki, proszę pomyśleć o potencjalnych korzyściach utraconych w perspektywie LAT, a nie tygodni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Komentarz do “Audyt SEO – lifeparty.pl

  • Michael

    Cześć dzięki za wytknięcie niektórych błędów optymalizacyjnych na mojej stronie, postaram się zastosować i zmienić te błedy.