Google Plus: Jak połączyć stronę firmową z wizytówką w Mapach? 6 komentarzy


Od wczoraj Google pozwala na połączenie Wizytówki firmy w Google Maps z inną stroną G+. Po implementacji Miejsc Google dla Firm z platformą Google Plus wiele firm miało co po kilka stron w Google Plus, a w wyszukiwarce nie zawsze pojawiały się te, które były pod naszą kontrolą.

Połączenie strony firmowej Google Plus z  Google Maps daje nam dwie podstawowe korzyści: do Map zostaje przypięta nasza strona, a na stronie pojawia się nowa zakładka – Opinie – znana z Google Maps. W końcu pozbywamy się zbędnych kopii i możemy prowadzić jedną stronę firmową.

Przed scaleniem Miejsc dla Firm ze stroną Google Plus

Po scalenie Miejsc ze stroną Google Plus

 

Jak połączyć obie strony?

Strona Lokalna Google Plus musi być zweryfikowana. Wchodzimy w Ustawienia tej strony i w segmencie Profil odnajdujemy nową pozycję:

Łączenie wizytówki Google Maps ze stroną Google Plus

 

Z listy stron wybieramy naszą Stronę Firmową i zatwierdzamy wybór.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

6 komentarzy do “Google Plus: Jak połączyć stronę firmową z wizytówką w Mapach?

 • Empressia

  Skorzystałem, połączyłem 2 profile firmowe w 1. Fajnie wyszło, bo z dwóch zrobił się jeden, połączyły się ze sobą komplementarnie, tak więc pomocny artykuł 🙂

 • Bartosz

  Dziękuję serdecznie za wpis. Zabieram się do pracy i mam nadzieję, że niedługo pojawię się w mapach Googla.

 • Wizytówka firmy

  Wizytówka w Google bedzie co raz ważniejsza. Wyszukiwanie lokalne to częśc trędu Google. warto założyć bylo ją dawno, ale dopiero przeczytanie tego artykułu mnie natchneło. Dzięki:) Pawka z Pio.

 • Googlerzy.pl

  Artykuł jest bardzo pomocny i w prosty sposób tłumaczy jak połączyć kilka profili. Niestety bardzo często się zdaża, że właściele zakładają po kilka profili w G+i robią to czasem nawet nieświadomie. Mało jest informacji w necie na ten temat, także dobrze, że jest ten problem został poruszony 🙂