Linki z Google Webmaster Tools to nie wszystko

John MuellerJohn Mueller potwierdził na wczorajszym HangOucie, że

nie zawsze dane z Google Webmaster Tools są wystarczające do analizy i rozwiązania problemu ręcznych kar za nienaturalne linki. To, że jakieś spamowe linki nie występują na liście pobranej z GWT, nie oznacza, że nie musimy się nimi martwić. Jeśli pasują do wzorca nienaturalnych linków,warto je dołączyć do analizy i usuwać.

Pytanie pada w 9:40 minucie spotkania.

Niepokojące jest jednak to, że w dokumentacji Google nie ma wzmianki na ten temat:

Zalecane działanie

Najpierw przeczytaj wskazówki Google dla webmasterów na temat linków.

Następnie wykonaj te czynności, by wykryć i usunąć naruszenia:

  1. Pobierz z Narzędzi dla webmasterów listę linków do Twojej witryny. Możesz pobrać linki uporządkowane według nazwy hosta (Linki do Twojej witryny > Źródła największej liczby linków > Pobierz więcej przykładowych linków) lub chronologicznie (Linki do Twojej witryny > Źródła największej liczby linków > Pobierz najnowsze linki).

    Co ciekawe, warto pobrać oba pliki i dokonać analizy, o której więcej pisze Bartosz na Linkresearchtools.

  2. Na liście poszukaj linków, które naruszają nasze wytyczne na temat linków. Jeśli lista jest długa, zacznij od witryn, które zawierają najwięcej linków do Twojej witryny, albo od linków, które zostały niedawno utworzone (w ciągu kilku ostatnich miesięcy).

  3. W przypadku linków, które naruszają nasze wytyczne, skontaktuj się z webmasterem odpowiedniej witryny i poproś, by usunął link lub zablokował przekazywanie PageRank (np. dodał do linku atrybutrel=”nofollow”).

  4. Użyj narzędzia Wykluczone linki w Narzędziach dla webmasterów, by zrzec się wszystkich linków, których nie udało się usunąć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *