Skuteczne żądanie ponownego rozpatrzenia strony


Dziś Matt Cutts podpowiedział co powinno się znaleźć we wniosku o ponowne rozpatrzenie strony. Poprawny wniosek na pewno zwiększa szanse na przywrócenie strony do rankingu na sensowne pozycje. Zawsze należy pamiętać, że jeżeli wysoka pozycja strony była efektem działań, za które teraz musimy się tłumaczyć, to strona nie wróci na dawne pozycje.

Matt mówi, aby we wniosku zapewnić o tym, że zaprzestaliśmy działań, które łamią wytyczne dla webmasterów (wymienia płatne linki, cloaking, strony przejściowe, itp). Drugim punktem wniosku powinno być zapewnienie, że działania te się nie powtórzą.

Kolejno, w przypadku spamowych linków, dobrze jest stworzyć listę podjętych działań na rzecz ich usunięcia, jak podanie przykładów linków usuniętych, witryn, do których nie mamy dostępu i nie mogliśmy nawiązać kontaktu z ich właścicielami (tu zazwyczaj podajemy też daty podjętych prób kontaktu, treść e-maila i efekt), zmian, które zrobiliśmy na stronie i co zamierzamy jeszcze zrobić. Jeśli za szkodliwe działania odpowiedzialna była firma bądź specjalista SEO, również warto to zapisać.

Nie należy we wniosku zawierać linków do nieznanych miejsc, gdzie znajdują się szersze informacje na temat naszej strony. Tego typu dane zawsze umieszczamy w Google Docs – arkusz kalkulacyjny i jeden dokument sprawdzają się idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *