Chrome: Oczekiwanie na pamięć podręczną przeglądarki 1 komentarz


Z czasem korzystanie z przeglądarki Chrome przestaje być komfortowe, między innymi z powodu dłuższego oczekiwania na załadowanie się strony. Kiedy jest już naprawdę źle, komunikat „Oczekiwanie na pamięć podręczną” w lewym dolnym rogu okna przeglądarki irytuje jak nic innego.
Aby przyspieszyć działanie przeglądarki, wystarczy wyczyścić obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej. W tym celu wpisujemy w pole adresu w przeglądarce adres

chrome://settings/clearBrowserData

i zaznaczamy jedną pozycję jak na screenie poniżej:

obrazy i pliki zapisane w pamieci podrecznej

 

Restarujemy przeglądarkę i… powinno pomóc. Czasem konieczne jest powtórzenie operacji, dodatkowo z zaznaczeniem Historii przeglądania, pobierania, oraz plików cookie (3 pierwsze pozycje na screenie).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Komentarz do “Chrome: Oczekiwanie na pamięć podręczną przeglądarki

  • DMati

    Polecam rozszerzenie Click&Clean – dwa kliknięcia i wsio co zbędne leci do kosza, opcjonalnie możemy wykluczyć z usuwania x ciacha oraz co najprzydatniejsze mamy opcję cyklicznego czyszczenia. Ale wpierw sprawdziłbym czy z HDD wsio ok? Miałem kiedyś takie problemy z Chrome na 5 letnim HDD, ciężko sapał przy operacjach na plikach. Z lokalnym cache Chrome powinien działać sprawniej = szybciej wczytać strony niż odwrotnie.