Chrome: Oczekiwanie na pamięć podręczną przeglądarki 1 komentarz


Z czasem korzystanie z przeglądarki Chrome przestaje być komfortowe, między innymi z powodu dłuższego oczekiwania na załadowanie się strony. Kiedy jest już naprawdę źle, komunikat „Oczekiwanie na pamięć podręczną” w lewym dolnym rogu okna przeglądarki irytuje jak nic innego.
Aby przyspieszyć działanie przeglądarki, wystarczy wyczyścić obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej. W tym celu wpisujemy w pole adresu w przeglądarce adres

chrome://settings/clearBrowserData

i zaznaczamy jedną pozycję jak na screenie poniżej:

obrazy i pliki zapisane w pamieci podrecznej

 

Restarujemy przeglądarkę i… powinno pomóc. Czasem konieczne jest powtórzenie operacji, dodatkowo z zaznaczeniem Historii przeglądania, pobierania, oraz plików cookie (3 pierwsze pozycje na screenie).

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Komentarz do “Chrome: Oczekiwanie na pamięć podręczną przeglądarki

  • DMati

    Polecam rozszerzenie Click&Clean – dwa kliknięcia i wsio co zbędne leci do kosza, opcjonalnie możemy wykluczyć z usuwania x ciacha oraz co najprzydatniejsze mamy opcję cyklicznego czyszczenia. Ale wpierw sprawdziłbym czy z HDD wsio ok? Miałem kiedyś takie problemy z Chrome na 5 letnim HDD, ciężko sapał przy operacjach na plikach. Z lokalnym cache Chrome powinien działać sprawniej = szybciej wczytać strony niż odwrotnie.