Google hangout dla webmasterów

Marcin Lipowiecki i Kaspar Szymanski
foto z bloga Google: http://goo.gl/ojhh5

Wczoraj o godzinie 18 polskiego czasu odbyło się spotkanie na żywo (hangout) z pracownikami Google – Marcinem (Adsense) oraz Kasparem (SEO). Na obu profilach Google+ można było podawać tematy, jakie chcielibyśmy poruszyć podczas godzinnego spotkania. Przyznam, że jest to jedna z ciekawszych inicjatyw Google dla webmasterów.

 


Webmasterzy żywo zainteresowani SEO zgodnie stwierdzają, że wymiana informacji między nami a Google kuleje. Dane z Narzędzi dla Webmasterów nie zawsze są aktualne oraz dokładne, a oficjalne informacje publikowane na blogu Google stanowczo zbyt lakoniczne. Nikt nie oczekuje, że otrzymamy szczegóły algorytmu wyszukiwarki, ale wytyczne, jakimi dysponujemy w sprawie budowy i promocji stron internetowych są niewystarczające.

Polski hangout zorganizowany przez pracowników Google to pewien przełom w tych kontaktach. Oprócz podanych wcześniej tematów, podczas spotkania można zadawać konkretne pytania, dotyczące konkretnych problemów.
W spotkaniu może brać czynny udział maksymalnie dziesięć osób, pozostali mogą się przysłuchiwać i notować:)

Muszę dodać, że to nie pierwszy polski hangout dla webmasterów, ale dopiero wczoraj mogłem wziąć w nim udział. Na pewno nie ostatni!

AKTUALIZACJA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *