Google Pingwin 3.0 będzie aktualizować SERPy kilka tygodni! 3 komentarze


Od tygodnia głośno w branży na temat Aktualizacji Roku – Google Pingwin 3.0. Gdzieniegdzie pojawiają się nawet pierwsze wnioski, a tymczasem dopiero dzisiaj doczekaliśmy się w miarę wartościowego potwierdzenia pracownika Google. +Pierre Far wrzucił na Google Plus informacje, iż w ubiegły piątek ruszyła powolna aktualizacja Google Pingwin 3.0. Efekty aktualizacji będziemy śledzić przez najbliższe kilka tygodni.

Penguin update 3.0 potwierdzony

Wskazania SerpQuake’a (firmy Performance Media) wskazują na zwiększone fluktuacje w polskich SERPach od ok. dwóch dni. Pierre oświadczył, że Pingwin będzie rolował kilka tygodni, ergo wiarygodne wnioski pojawią się za miesiąc.

SERP Quake wskazania u progu Pingwina 3.0

Na chwilę obecną wracają niektóre domeny zaatakowane przez poprzednie edycje Google Pingwina, wiele witryn notuje duże spadki pozycji, ale nie są to ostateczne wyniki/efekty Pingwina.

 

Dotychczasowe aktualizacje Google Pingwin:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

3 komentarzy do “Google Pingwin 3.0 będzie aktualizować SERPy kilka tygodni!

  • ubranka dziecięce

    Ach strach pomyśleć jak to się skończy, ja osobiście na moim sklepie zanotowałem spadki choć nie jakieś drastyczne, nadmienię, że pozycjonowałem bardzo delikatnie i z wyczuciem omijajć seo katalogi itp. Oby pingwin 3,0 był łaskawy. czego sobie i wam życzę 🙂

  • Ela

    Wyniki już się ustablizowały, oberwały strony robione spamem i 301, te które miały dobry profil linków np. 90 % nazwa domeny stoją jak stały

  • SzczArt

    Przede wszystkim ‚uratowały się’ strony na ‚wiekowych’ domenach. Czyli, że ten czynnik ma duże znaczenie