Informacje o wykryciu nienaturalnych linków

Od samego rana widać na forach i Google+, że Google przystąpiło do zmasowanej wysyłki  informacji o wykryciu nienaturalnych linków. Czy to odpowiedź na ostatnią wzmożoną aktywność botów Google? I wysoką temperaturę w serwisie mozcast.com? Być może to dopiero początek. 

Matt Cutts zapowiedział cykl aktualizacji, które będą trwać do 4 lipca. Dziś mamy wysyp powiadomień o nienaturalnych linkach. Przypadek? Za tydzień możemy być świadkami kolejnych przetasowań w wynikach, które będą efektem dzisiejszych powiadomień. Czarny scenariusz?

Przykładowa treść informacji od Google:

Wykryliśmy, że przy niektórych linkach prowadzących do Twojej witryny są stosowane techniki niezgodne ze wskazówkami Google dla webmasterów.

Nie chcemy ufać linkom, które są nienaturalne lub sztuczne, radzimy więc usunąć wszystkie takie linki do Twojej witryny. Rozumiemy jednak, że części z nich możesz nie kontrolować. Dlatego w tym konkretnym przypadku podejmiemy precyzyjne działania i ograniczymy zaufanie do nienaturalnych linków. Jeśli uda Ci się usunąć któreś z nich, możesz poprosić o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia, dołączając listę swoich działań.

W razie pytań skorzystaj z naszego Forum pomocy dla webmasterów.

 

Czego można się spodziewać po takiej informacji? Dużego spadku pozycji do tygodnia czasu.

Ręczny filtr na domenę - widok z GWT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *