Jak wygląda świat poza SEO


White Hat - ruch generowany przez treśćNiedawno wystartowałem z nowym blogiem/projektem, który w założeniu ma symulować czysty white hat. Mam już jednego takiego bloga, który się sam wypromował pod jeden temat, ale tym razem będzie to świadomie wybrana tematyka od początku do końca bez dygresji i latania po branżach.
Czysty white hat, czyli jako taka optymalizacja (również nic na siłę), promocja na profilach społecznościowych, próba wejścia w interakcje z internautami (w ograniczonym zakresie, bo nie chcę poświęcać za dużo czasu na projekt) oraz treści – długie, krótkie, zdjęcia, filmiki – wszystko, co normalni internauci czytają i lubią.

W tej chwili blog jest na szablonie, który nie jest jeszcze do końca zoptymalizowany – ma niewłaściwe nagłówki (np. chmara H1 na głównej), niezbyt dobrze dobrane kategorie, niepotrzebne podwójne menu, etc. Ale nie to jest najważniejsze. Treść złożona jest z newsów branżowych, ciekawostek i prezentacji. Po kliku wpisach i zaindeksowaniu witryny w GWT zgłosiła się już pierwsza osoba z niekomercyjnym materiałem do publikacji. To ciekawe, bo osoba ta trafiła na stronę z Google. Może to FSB, zobaczymy, niczego nie przesądzam. Jeszcze raz podkreślam – nie chcę bloga pozycjonować: dostanie swoje profile na FB (może), G+, Twitterze, może kiedyś na Pintereście i pewnie na tym się skończy.

Po co to robię?
Ciągłe grzebanie w SEO oddala nas od tego, co naturalne i rzeczywiste. {Ciągłe|Ustawiczne|Stałe|Długoterminowe} analizowanie wymyślonych czynników czy tworzenie raportów w GA, mierzenie CTR-ów, liczenie nagłówków i słów kluczowych sprawia, że tak naprawdę nie mam materiału do porównania – jak to wygląda poza SEO. A wierzcie mi, że wygląda całkiem ciekawie i pozwala spojrzeć na Google całkiem inaczej.

Poprzedni taki projekt wypłynął przypadkowo na dwa różne tematy. Jeden z wpisów znalazł się na Wykopie, ludzie linkowali na forach i było trochę wejść z Facebooka. Drugi wpis rozszedł się po forach i kilku blogach. Zakres słów kluczowych na jakie blog się pojawił był i jest naprawdę szeroki. Ruch był i jest stabilny bez względu na zmiany w Google. Czy teraz będzie podobnie?

Na pewno pochwalę się adresem, gdy już coś zrobię z szablonem i skonfiguruję profile. Na razie sobie rośnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *