Jak zgłosić witrynę kopiującą naszą treść? 1 komentarz


Matt Cutts pokazał nowy formularz, dzięki któremu możemy zgłaszać witryny rankujące wysoko w wyniku ściągania kompletnych treści ze stron ofiary. Do tej pory mogliśmy skorzystać z funkcji usuwania treści na podstawie ustawy DMCA, ale w przypadku scraperów lepiej sprawdzi się nowy formularz.

Zgłaszając śmietnik podajemy adres źródła, dokładny adres kopii oraz link do wyników wyszukiwania, w którym zamiast oryginału pojawia się kopia. Co ciekawe, należy potwierdzić, że strona z oryginalną treścią nie jest ukarana ręcznymi działaniami Google (czyli nie ma filtra).

formularz zgłaszania kopiujących stron

Powstanie kolejnego formularza potwierdza, że problem istnieje. Każdy pozycjoner musiał spotkać się z sytuacją, gdy strona kopiująca treści pozycjonuje się wyżej od oryginału. Nie mam na myśli tutaj współpracy z porównywarkami cen, bo tu szkoda wyrządzana jest na własne życzenie. W sieci istnieje sporo automatów zaciągających całą treść z innych stron i jak widać, nie ze wszystkimi Google sobie radzi.  Ze szczątkowych informacji nie dowiedzieliśmy się, czy Google będzie podejmować konkretne działania wobec zgłoszonej kopii, czy też po prostu wykorzysta pozyskane informacje do ulepszenia algorytmów wyszukiwarki.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Komentarz do “Jak zgłosić witrynę kopiującą naszą treść?

  • Piotr Bielecki

    Błyskawiczny komentarz, jakiego pewnie nie spodziewał się Matt: https://twitter.com/danbarker/status/439125570115223552 🙂