Mikołajki w Google


Tegoroczne Mikołajki dla wielu webmasterów nie będą dobrze wspominane. Przez wyszukiwarkę Google przeszła aktualizacja przypominająca październikowy pogrom spamerskich zaplecz. Teraz skala banów wśród regionalnych domen nie jest tak duża, jednak można odnieść wrażenie, że tym razem rozdano więcej filtrów niż poprzednio.
Każda większa aktualizacja SERPów widoczna jest w panelach masowego sprawdzania pozycji. Kto ma rozbudowany system gromadzenia i przetwarzania wyników wyszukiwania wychwytuje masowe ruchy nie tylko na stronach, które monitoruje.

Po wykluczeniu awarii skryptu czy aktualizacji sposobu wyświetlania wyników, przystąpiłem do szukania mniej lub bardziej oficjalnych informacji na temat tego, co zaszło. Źródła Google milczą, ale na forach można zauważyć wypowiedzi potwierdzające aktualizację dla domen regionalnych.

Przy okazji zgłaszane są powroty domen, które wyleciały przy okazji październikowych rozruchów:

W południe pojawiła się pierwsza ocena sytuacji:

 

 

Rozdano bany.

Nie obyło się także bez spektakularnych banów. O jednym pisze sam poszkodowany. Mam tylko nadzieję, że tym razem obejdzie się bez dziecinnych komentarzy niektórych zwolenników prawdziwego white hat. Ban niewątpliwie zasłużony za łamanie wytycznych, które są znane i w tej akurat kwestii jasne. To, że miał miejsce akurat tego dnia nie jest dziełem przypadku i potwierdza niezbicie, że do aktualizacji SERPów doszło.

 

Wszystkie powyższe wypowiedzi pochodzą z największego forum dla pozycjonerów w Polsce. Podobne głosy, tym razem zwykłych webmasterów i właścicieli regionalnych stron można znaleźć na oficjalnym Forum Google dla Webmasterów. Pozwolę sobie nie komentować wypowiedzi bardziej zasłużonych (kompetentnych) userów. Oceńcie ich sami.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *