I po Google Authorship 1 komentarz


VanityURL mam i ja

Jak donosi John Mueller, informacje o autorstwie ze zdjęciem znika z wyników wyszukiwania na dobre. Znika zdjęcie, info o autorze i ilość Kręgów, w których autor figuruje. Powód? Uproszczenie sposobu wyświetlania wyników wyszukiwania na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. 

W grudniu pisałem o spadku ruchu na blogu po czasowym usunięciu mojego zdjęcia z wyników wyszukiwania. Różnice w CTR były widoczne gołym okiem, chociaż John pisze, że w ich eksperymentach po usunięciu WSZYSTKICH buziek, CTR nie uległ znaczącym zmianom. Tak czy inaczej, szkoda, aczkolwiek w grudniu pisałem, że nie będę się zabijać o utrzymanie aktywności w G. tylko po to, aby mieć swoje foty w wynikach wyszukiwania. Czas pokazał, że decyzja była słuszna. Pamiętajcie, żeby w walce o CTR tworzyć dobry tytuł i opis, bo słit foci już nie będzie 🙂

Informacje o „pilotażowym  projekcie” są jeszcze dostępne w dokumentacji Google.

EDIT: Info o autorze w postaci linku do profilu Google Plus zostaje:

authorship zmiany czerwiec 2014


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Komentarz do “I po Google Authorship

  • Marcin84

    Sam długo kombinowałem jakby tam przemycić logo firmy (zawierające twarz) i kiedy już byłem blisko, Google kończy z tą funkcją. A może robią tak właśnie przez takich kombinatorów jak ja?