Złamane wykresy w GWT – nadchodzi update? 2 komentarze


Informacje w GWT pojawiają się na ogół z dwudniowym opóźnieniem, dlatego dziś możemy zobaczyć dane z czwartku 6.02.2014 roku. Zapewne nie tylko mnie zdziwiły wykresy, jakie tam teraz widzę.

Poniżej kilka zrzutów dotyczących ruchu z wyszukiwanych haseł:

Spadki widoczności witryny, bug Google czy trend? Kolejny wykres przedstawiający spadek widoczności witryny w Google Jeszcze jeden wykres ze spadkiem widoczności witryny w wyszukiwarce Wykres dotyczący spadku widoczności witryny 6 lutego 2014 roku Skok widoczności strony 6lutego 2014 roku

Wszystkie z nielicznymi wyjątkami dołują – około 5% witryn posiada inny trend na wykresie. Domyślam się, że nie jestem odosobniony w tym zjawisku, a dodajmy jeszcze do tego wykresy Serp Quake’a czy Algoroo i rosnące napięcie w oczekiwaniu na kolejną aktualizację Google, a otrzymamy gęstniejący klimat.

Algoroo 6 luty 2014

SERP Quake 6 luty 2014

 

W ten sam czwartek napisałem na Google Plus:


Google Analytics nie wskazuje, aby w tym dniu pozycje stron znacząco się zmieniły, potwierdza to też system monitorujący pozycje.
Analytics ciekawe spadki luty 2014
Analytics spadki luty 2014 Analytics  spadki luty 2014

Jaki wykres obstawiacie na jutro? Do góry, czy jeszcze w dół? 🙂 Czy rozpoczęcie Olimpiady w Soczi w piątek ma wpływ na ruch w Internecie?
Osobiście podejrzewam, że zmiany na wykresie w GWT (przy braku wahań pozycji i ruchu) mogą mieć coś wspólnego z personalizacją lub geolokalizacją wyników. Dziś praktycznie każdy ma co innego u siebie w wynikach, a dane w GWT pokazują uśrednione wyniki wszystkich wyświetleń. Ewentualnie zmiany mogą też dotyczyć wyświetlania w wynikach adresów stron głównych w miejsce podstron. Tego jednak nie potwierdza Mozcast….

 

EDIT:

No i mamy kolejny update

 

Poprzedni Page Layout Update – 10.10.2012


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

2 komentarzy do “Złamane wykresy w GWT – nadchodzi update?

  • Filip

    Dzisiaj dziwnie dużo zmian było u mnie w wynikach. Może to przypadek a może nie.

  • Paweł Rabinek

    Rotacje są spore, ale chyba nie większe niż przez ostatnie tygodnie. Trzeba robić dalej swoje i spokojnie obserwować co się dzieje.