TC Summit 2015 w San Francisco

Google Mountain View

19-22 października 2015 roku odbył się 3. Global Top Contributor Summit w San Francisco/Mountain View. 3 dni, ponad 500 osób, 23 języki, kilkadziesiąt godzin paneli dyskusyjnych, warsztatów, 3 imprezy integracyjne. Zjazd Najlepszych Współtwórców Google to okazja do nawiązania bądź pogłębienia kontaktów z Googlersami i NW z innych krajów. Polskę reprezentowała grupa 24 ekspertów.


Top Contributor Summit Fort Mason 2015

W skrócie o Programie Top Contributor

  • Ponad 10 lat temu z oddolnej inicjatywy Google uruchomiło forum pomocy dotyczące usług i produktów Google. Na tematycznych forach zaawansowani użytkownicy usług Google pomagają rozwiązywać problemy innym użytkownikom. Aktywni członkowie forum mogą przystąpić do programu Najlepszych Współtwórców, by zostać wyróżnionym przez Google. Korzyści są ale również i zobowiązania.

TC Summit 2015 rozpoczął się już poniedziałek od imprezy powitalnej, na której mogliśmy się wszyscy spotkać i zintegrować. Nie zabrakło spekulacji, czego możemy się spodziewać, czy w związku z BTTF Day będą jakieś atrakcje (nie było ;)), a webmasterzy zwyczajowo analizowali algorytmy wyszukiwarki.

Google Top Contributor Summit 2015 Fort Mason

Pierwszy dzień wypełniony był prezentacjami, a każda z nich kończyła się sesją Q&A. Część informacji dotyczyła samego programu TC, a część  samych usług Google i ich przyszłości.
Drugiego dnia, na warsztatach otrzymaliśmy już naprawdę konkretną wiedzę, bez mydlenia oczu. Momentami byłem zaskoczony, ponieważ Googlersi obdarzyli nas dużym zaufaniem pokazując np. jak pracują, czy na jakich programach/panelach/arkuszach. Na wszystkie pytania odpowiadali wyczerpująco i prosto.
Poznanie licznych procesów i procedur w Google bardzo usprawni nam codzienną pracę i obsługę zarówno użytkowników For Produktowych Google, jak i naszych klientów.
Wiemy już, na jakich podstawach zapadają decyzje, jakie dane są analizowane i jak rozwiązuje się problemy systemowo oraz w jakich ramach czasowych.

O czym jeszcze rozmawialiśmy?
O przyszłości programu TC, naszych celach na najbliższe miesiące;
O projektach Google, project X, kierunku rozwoju;
O Google Now, VR, Mobile, Android Wear;
O bezpieczeństwie użytkowników i prywatności;
O Youtube, filmach 360;
i wielu innych kwestiach, które są fascynujące

Ciąg Dalszy Nastąpi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *