Telemarketing jest gorszy od spamu 4 komentarze


telemarketerzy naciągacze

Przyzwyczaiłem się już do odbierania telefonicznego spamu na firmowym telefonie i nawet pogodziłem się z losem, że tego się wytępić nie da. Zawsze znajdzie się jakiś naciągacz, który będzie chciał wcisnąć umowę na nikomu niepotrzebne usługi. Ale dzisiaj jedna spamerka zdołała mnie zadziwić.


Wyobraźcie sobie, że pewna siuśka z firmy – powiedzmy z branży ekonomicznej i prawnej – zadzwoniła na prywatny numer mojej żony z numeru +48 501207618 i chciała rozmawiać… ze mną, z właścicielem firmy. Poinformowała (zamiast zapytać o zgodę) o tym, że rozmowa jest nagrywana i zaczęła nap****ć z ofertą. Wiedziała do kogo dzwoni i kogo szuka. Szkoda, że nie zadzwoniła na numer grzecznościowy do sąsiada. Z wrażenia (i głodu, bo akurat pochylałem się nad talerzem) zapomniałem zapytać, czy wie, jak nazywa się przesyłanie niezamówionych ofert handlowych, chociaż dla mnie telefon ze spamem na prywatny numer to jak naruszenie miru domowego. Nie dajcie się naciągnąć na żadne “darmowe” czy “testowe” usługi.
Spam w poczcie to nie to samo co dzwoniący telefon. Przy komputerze siadasz do pracy lub wtedy, kiedy chcesz, a telefon może zadzwonić zawsze. Marzy mi się analogiczny system antyspamowy, jaki jest w poczcie GMail, tyko na telefony. Nękający numer zgłoszony odpowiednią ilość razy trafiałby na czarną listę, która automatycznie by się aktualizowała w telefonie. Nisza? Myślę, że w dobie wciskania różnego szemranego gówna przez telefon i naciągania ludzi, taki filtr telefoniczny cieszyłby się dużym zainteresowaniem.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

4 komentarzy do “Telemarketing jest gorszy od spamu

  • Adam

    „Kaspersky Internet Security for Android” ma wbudowana funkcje filtrowania połączeń. Można do „czarnej listy” dodawać numery tel., od których nie chce się otrzymywać połączeń. 🙂 Niestety to rozwiązanie sprawdza się tylko w przypadku, gdy znamy spam nr. telefonu.

  • Marek Płatek Autor wpisu

    O widzisz, dobre i to. Gdyby nasze czarne listy były wysyłane do ogólnej bazy, a numery zgłoszone przez XXX użytkowników trafiały do domyślnego filtra pobieranego razem z aplikacją, mielibyśmy namiastkę teleantyspamu:)

  • na ludowo

    Przed chwilą ktoś dzwonił do mnie z tego numeru, szukałam go w sieci i tak trafiłam do Ciebie. Wkurzają mnie takie telefony, odrywają człowieka od pracy i chcą wcisnąć jakąś ofertę. Czasem trudno przerwać taką rozmowę, bo konsultant nie daje dojść do głosu. Wszystkie spamerskie numery powinny być blokowane.